Kontakta oss!

För allmänna förfrågningar var vänlig skicka mail till info@al.se eller ring vår växel på 08-615 89 00.

För dig som hyresgäst
Nu är vi ännu enklare att ha att göra med. Välkommen till Servicenter – plattformen för dig som hyresgäst. Här får du den hjälp och information du behöver utan att behöva tänka på telefontider eller vem du ska kontakta. Klicka här för att komma till Servicenter.

Visa alla |  A B C D E F G H I J K L M N P R S T U V W Å

A

Albert Olofsson

Finansiering / Finanscontroller

Amal Emretzon

Hyresavdelningen / Bostadsadministratör

Anders Finnhammar

Affärsområde Projekt / Projektledare

Anders Evaldsson

Etablering Handel och Kontor / Market researcher

Anders Murmark

Marknadsområde Malmö / Marknadsområdeschef

Andreas Lundberg

Affärsområde Affärsutveckling / Affärsutvecklingsansvarig Malmö

Andreas Jaeger

Affärsområde Affärsutveckling / Affärsutvecklare

Anette Karlsson

Affärsområde Fastighet / Kundserviceansvarig

Angela Berg

Affärsområde Projekt / Affärsområdeschef

Angelica Källsten

Affärsområde Affärsutveckling / Affärsutvecklare

Anja Hodann

Kommunikation / Marknadsstrateg

Anna Svensson

Affärsområde Projekt / Projektledare HGA (föräldraledig)

Anna Hållén

Fastighetsanalys / Fastighetsanalytiker (föräldraledig)

Anna Gustafsson

Marknadsområde Farsta / Floor Manager

Anna Lovéus

Marknadsområde Gränbystaden / Marknadsansvarig

Anna McCormick

Marknadsområde Sickla Väst / Fastighetsskötare

Astrid Andersson

Marknadsområde Kista / Kundansvarig Bostäder

B

Bengt Evald

Marknadsområde Gränbystaden / Drifttekniker

Bert Karlsson

Marknadsområde Sickla Väst / Drifttekniker

C

Calle Henriksson

Digital utveckling och hållbarhet / Energi- och förvaltningsstöd

Camilla Waxin

Etablering Handel och Kontor / Uthyrare kontor

Camilla Klint (f.d. Lemnell)

Marknadsområde Hagastaden / Marknadsområdeschef

Carolina Lindblad

Marknadsområde Farsta / Fastighetsskötare

Cecilia Axelsson

Affärsområde Projekt / Projektledare

Cecilia Abrahamsson

Marknadsområde Stockholm City / Drifttekniker

Cecilia Lindgren

Marknadsområde Stockholm City / Marknadsansvarig Söderhallarna

Charlotta Gustafson

Etablering Handel och Kontor / Etableringschef

Chris Helin

Marknadsområde Stockholm City / Marknadsområdeschef

Christer Rova Axelsson

Marknadsområde Sickla Väst / Drifttekniker

Christer Borg

Marknadsområde Stockholm City / Drifttekniker

Christian Olave

Marknadsområde Sickla Väst / Drifttekniker

Conny Larsson

Marknadsområde Hagastaden / Fastighetsskötare

D

Daniel Kvant Suber

Affärsområde Affärsutveckling / Affärsutvecklingschef Uppsala och norra stockholm

Daniel Hemström

Affärsområde Projekt / Projektledare Bostäder

Daniel Nilsson

Kommunikation / Innehållsansvarig

David Nilsson

Marknadsområde Kista / Förvaltare

Denise Withlock

Marknadsområde Malmö / förvaltare

E

Emelie Madarasz

Etablering Handel och Kontor / Uthyrare kontor

Emelie Gindin

Marknadsområde Sickla Öst / Marknadsassistent (föräldraledig)

Emil Hansson

Marknadsområde Göteborg / Teknisk förvaltare

Emma Henriksson

Digital utveckling och hållbarhet / Chef

Erika Wesslén

Marknadsområde Uppsala City / Marknadsansvarig

Eva Troell

Marknadsområde Uppsala City / Marknadsområdeschef

Evelina Keijser

Marknadsområde Farsta / Marknadsassistent

F

Felix Pettersson

Affärsområde Transaktion och etablering / Transaktionsanalytiker

Fredrik Öhrström

Marknadsområde Malmö / Drifttekniker

Fredrik Ek

Marknadsområde Sickla Öst / Floor manager

G

Gianni Filippini

Marknadsområde Malmö / Teknisk förvaltare

Gunilla Blad

Hyresavdelningen / Hyresadministratör

H

Hanna Hindbeck

Ekonomiavdelningen / Ekonomiassistent kund- och leverantörsreskontra

Hanna Widell

Marknadsområde Sickla Öst / Marknadsansvarig

Hans Bjurström

Affärsområde Projekt / Projektledare

Hans-Erik Prestberg

Marknadsområde Gränbystaden / Drifttekniker

Helena Hellström Karlsson

Hyresavdelningen / Hyresadministratör

Helene Stone

Marknadsområde Farsta / Marknadsansvarig

Håkan Hyllengren

Affärsområde Affärsutveckling / Affärsutvecklare

I

Inger Ankarberg

Ekonomiavdelningen / Bolagsansvarig

J

Jamal Abukar

Marknadsområde Farsta / Drifttekniker

Jan Hammarling

Marknadsområde Gränbystaden / Marknadsområdeschef

Jan Pettersson

Marknadsområde Stockholm City / Drifttekniker

Jeanette Sällström

Etablering Handel och Kontor / Etablerare malmö

Jennipher Bergqvist

Marknadsområde Stockholm City / Marknadsansvarig

Jimmy Möller

Digital utveckling och hållbarhet / Teknik- och energisamordnare.

Joakim Olsson

Marknadsområde Stockholm City / Fastighetsskötare

Joanna Berg

Affärsområde Affärsutveckling / Affärsutvecklingschef Bostad

Johan Gustavsson

Marknadsområde Farsta / Drifttekniker

Johan Mäkinen

Marknadsområde Stockholm City / Drifttekniker

Johanna Jonsson

Affärsområde Transaktion och etablering / Transaktionsansvarig

Johanna Blom

Marknadsområde Gränbystaden / Marknadsassistent

Jon Allesson

Affärsområde Affärsutveckling / Affärsutvecklingsansvarig Stadsinnovation

Jonas Lindström

Marknadsområde Stockholm City / Teknisk förvaltare

Jonny Samuelsson

Marknadsområde Uppsala City / Fastighetsskötare

Josefina Kindqvist

Hyresavdelningen / Chef Hyresavdelningen

Juha Kotilainen

Marknadsområde Gränbystaden / Teknisk förvaltare

K

Kalle Lindgren

Kommunikation / Kommunikationsstrateg

Karolina Cederholm

Marknadsområde Gränbystaden / Kundansvarig bostäder/Floor manager

Kent Elmnert

Marknadsområde Gränbystaden / Biträdande teknisk förvaltare

Kristina Hansson

Affärsområde Affärsutveckling / Affärsutveckla bostad

Kristina Örvill

Hyresavdelningen / TF CHEF HYRESAVDELNINGEN

Kristofer Burhamre

Marknadsområde Gränbystaden / Fastighetsskötare

L

Lars Eriksson

Ekonomiavdelningen / Projektcontroller

Lars Wallgren

Marknadsområde Sickla Väst / Fastighetsskötare

Leif Sturk

Marknadsområde Sickla Väst / Drifttekniker

Lelia Kitanovic

Hyresavdelningen / Hyresadministatör

Lena Strid

Hyresavdelningen / Hyresadministratör

Linda Stenström

Marknadsområde Sickla Väst / Drifttekniker

Linus Kjellberg

Affärsområde Affärsutveckling / Affärsområdeschef

M

Magnus Källgren

Affärsområde Affärsutveckling / Affärsutvecklare

Magnus Ericsson

Etablering Handel och Kontor / Etablerare handel

Magnus Liljedahl

Marknadsområde Gränbystaden / Fastighetsskötare

Magnus Sundling

Marknadsområde Sickla Väst / Fastighetsskötare

Maja Ernelli

Kommunikation / Kommunikatör , marknadskoordinator

Malin Tomesch

Hyresavdelningen / Hyresadministratör

Malin Westlund

Kommunikation / Projektledare digitala kanaler

Manne Hultén

Marknadsområde Sickla Öst / Marknadsassistent Projektkommunikation

Marcus Bågenvik

Affärsområde Projekt / Projektchef

Marcus Lindh

Etablering Handel och Kontor / Uthyrare

Maria Svensson

Marknadsområde Malmö / Marknadsansvarig

Marianne Perslow

Kommunikation / Kommunikationschef

Martin Aruste

Affärsområde Projekt / Projektledare

Mathias Mellqvist

Marknadsområde Kista / Drifttekniker

Mats Wermel

Affärsområde Projekt / Projektchef

Mats Wallberg

Marknadsområde Hagastaden / Drifttekniker

Mattias Celinder

Affärsområde Fastighet / Affärsområdeschef

Mattias Roussakoff

Etablering Handel och Kontor / Etablerare uppsala

Max Andersson

Marknadsområde Sickla Väst / Förvaltare

Michael Neumann

Affärsområde Projekt / Projektledare

Michael Persson

Marknadsområde Malmö / Bitr Teknisk förvaltare

Mikael Wilhelmsson

Affärsområde Affärsutveckling / Affärsutvecklare

Mikael Gillerlöv

Etablering Handel och Kontor / Etablerare Farsta/Västberga

Mikael Eriksson

Marknadsområde Hagastaden / Teknisk förvaltare

Monica Fallenius

Affärsområde Transaktion och etablering / Affärsområdeschef Transaktion och etablering

Monica Remnebäck

Ekonomiavdelningen / Bolagsansvarig

Morgan Westlund

Marknadsområde Göteborg / Marknadsområdeschef

N

Natalie Aranda

Affärsområde Affärsutveckling / Affärsutvecklare (föräldraledig)

Nenad Umicevic

Marknadsområde Kista / Fastighetsskötare

Niklas Hesselvall

Affärsområde Projekt / Projektledare

Niklas Sjölund

Affärsområde Projekt / Projektledare

P

Parvar Safari

Marknadsområde Kista / Fastighetsskötare

Patrick Blomqvist

Marknadsområde Farsta / Drifftekniker

Patrick Palm

Marknadsområde Göteborg / Drifttekniker

Patrik Sjödin

Affärsområde Projekt / Projektledare installationer

Patrik Stenström

Ekonomiavdelningen / Förvaltningscontroller

Patrik Söderlund

Marknadsområde Kista / Drifttekniker

Patrik Strand

Marknadsområde Sickla Väst / teknisk förvaltare

Pehr Westman

Affärsområde Projekt / Projektledare

Per Elias

Affärsområde Projekt / Produktions- och Projektstöd

Per Tjernström

Ekonomiavdelningen / Bostadscontroller

Per Raquette

Marknadsområde Malmö / Drifttekniker

Per Bergström

Marknadsområde Stockholm City / Drifttekniker

Peter Werneman

Affärsområde Transaktion och etablering / Strategiutvecklare

Peter Thörnberg

Marknadsområde Sickla Väst / Teknisk förvaltare

Petter Klingofström

Affärsområde Transaktion och etablering / Senior Leasing advisor

Piotr Witkowski

Marknadsområde Sickla Väst / Fastighetsskötare

R

René Stephansen

Marknadsområde Sickla Öst / Marknadsområdeschef

Rickard Simu

Marknadsområde Farsta / Fastighetsskötare

Robert Ervid

Affärsområde Projekt / Projektledare

Robin Rexter

Affärsområde Projekt / Projektledare

Robin Petersson

Marknadsområde Farsta / Förvaltare

Roger Olsson

Marknadsområde Uppsala City / Drifttekniker

S

Sandra Bylund

Ekonomiavdelningen / Förvaltningscontroller

Sara Lihnell

Hyresavdelningen / Hyresadministratör

Sofia Almroth

Marknadsområde Malmö / Marknadsassistent

Staffan Wahe

Ekonomiavdelningen / Skattecontroller

Staffan Lindquist

Marknadsområde Gränbystaden / Fastighetsskötare

Stefan Hedlund

Affärsområde Projekt / Projektledare förvaltning

Stefan Karlsson

Marknadsområde Farsta / Säkerhets- och driftansvarig

Stefan Torstensson

Marknadsområde Farsta / Drifttekniker

Stefan Hernodh

Marknadsområde Stockholm City / Teknisk Förvaltare

Sten Hallin

Marknadsområde Sickla Väst / Säkerhets- och driftansvarig

Susanne Dahlberg

Affärsområde Projekt / Projektledare

T

Ted Herngren

Marknadsområde Hagastaden / Biträdande teknisk förvaltare

Therese Lindgren

Ekonomiavdelningen / Ekonomichef

Thomas Levander

Marknadsområde Farsta / Marknadsområdeschef

Thomas Svan

Marknadsområde Stockholm City / Drifttekniker

Tina Nimhagen

Marknadsområde Malmö / Floor manager

Tobias Nilsson

Marknadsområde Malmö / Kundansvarig bostäder

Tom Tarvainen

Marknadsområde Hagastaden / Fastighetsskötare

Tomas Östman

Etablering Handel och Kontor / Uthyrare (konsult)

Tomas Pettersson

Marknadsområde Malmö / Fastighetsskötare

Tomo Durovic

Marknadsområde Kista / Teknisk förvaltare

Torbjörn Idenfeldt

Marknadsområde Kista / Drifttekniker

U

Ulf Ragnar

Marknadsområde Stockholm City / Fastighetsskötare

Ullamaj Klintmark

Marknadsområde Sickla Väst / Kundservice Företagarcentrum

Ulrica Thelin

Affärsområde Transaktion och etablering / Försäljningsansvarig Bostad

Ulrika Hellström

Affärsområde Affärsutveckling / Affärsutvecklingschef centrala och södra Stockholm

Ulrika Bexell

Marknadsområde Stockholm City / Marknadsområdeschef

V

Veronica Rudfelt

Etablering Handel och Kontor / Etablerare Uppsala/Stockholm city

Vian Swedin

Ekonomiavdelningen / Ekonomiassistent Kund- och leverantörsreskontra

Viktor Forsberg

Affärsområde Affärsutveckling / Affärsutvecklare

Viktoria Nilsson

Kommunikation / Marknadsstrateg Uthyrning

W

William Wetterholm

Marknadsområde Kista / Marknadsområdeschef

William Wetterholm

Marknadsområde Sundbyberg / Marknadsområdeschef

Å

Åke Björnholm

Marknadsområde Hagastaden / Drifttekniker

Åke Reichard

Marknadsområde Sickla Väst / Marknadsområdeschef

Åsa Carlsson

Ekonomiavdelningen / Systemcontroller